لایه های خاک در گنج یابی و حفاری

لایه های خاک در گنج یابی و حفاری

لایه های خاک در گنج یابی و حفاری : شناخت لایه های خاک یکی از مهمترین و ضروری ترین موارد در حفاری میباشد. در واقع شما با دیدن تغییرات خاک باید متوجه شوید که آیا مسیر را درست میروید یا در یک مسیر اشتباه قرار دارید. در واقع یک حفار حرفه ایی با تغییر لایه ای خاک، رنگ و حتی بوی خاک متوجه درستی مسیر میشود. لایه های خاک دارای یک ترتیب بندی خاصی است که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم .

ترتیب لایه های خاک در گنج یابی و حفاری :

  • لایه اول خاک طبیعی
  • لایه دوم خاک دست پاش
  •  لایه سوم قلوه سنگ
  • لایه چهارم خاک کوبیده شده و کمی سفت
  • لایه پنجم ذغال
  • لایه ششم خاک الک شده نرم

 

لایه های خاک در گنج یابی و حفاری

 

انواع لایه های خاک از نظر جنس  در گنج یابی :

کوزه شکسته :

در بیشتر مناطق کوزه شکسته جزء یکی از نشانه ای درست بودن مسیر است. در گذشته از کوزه برای دو منظور استفاده میکردند . یکی به عنوان علامت برای مسیر و دوم باعث میشود تا خاک به هم گره بخورند و استحکام خاک زیاد شود و حفاری و کارکردن سخت شود. معمولا کوزه شکسته تا دومتر اول دیده شده است.

خاک رس :

این لایه معمولا مکانھای رطوبتی استفاده میشود که معمولا بعد از این لایه ماسه بادی ھم با آن مخلوط است.

خاک پخته :

این لایه ھمان خاک رس است که برای اینکه در بعد ھا از رطوبت زمین جلوگیری شود خاک رس را در آن محل پخش میکردند و روی آن چوب میریختند و چوبھا را آتش میزدند و خاک رس که زیر این چوبھا میسوخت تبدیل به خاک پخته میشد و از رطوبت خاک جلوگیری میکرد.

سنگ چین :

این لایه برای استحکام و جلوگیری از ریزش خاک سطح بالایی به زیر کار بود که اصل بنا روی آن سوار بود و اگر متراژ بار زیاد باشد مراحل به صورت هر ۳ متر یک یا دو ردیف سنگ چین بوده است.

 

کاربرد لایه های خاک در انواع دفینه :

معمولا برای اتاقکی که در عمق بین  ۱۰ تا ۱۵ متری قرار دارد از نوع ساروج سخت ساخته میشود که وجود گل رس، ذغال و آهک هیچ کمکی به این سیستم کاری نمیکند

در بیشتر موارد لایه بندی بیشتر درمورد جایی به کار میرود که در کنار دفینه مقبره ای هم وجود داشته باشد و به احترام شخص از ترکیب هایی استفاده میکنند که رطوبت و آب وارد جایگاه مقبره نشود.

 

خدمات پس از فروش شرکت فلزیاب غرب :

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن دستگاه حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که دستگاه را از آن خرید می کنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید دستگاه خود را ارتقا دهید .

شماره تلفن جهت مشاوره رایگان خرید و فروش فلزیاب 

۰۹۳۰۳۵۸۰۰۸۰  – ۰۹۳۸۳۰۰۸۵۳۸

همچنین لینک های زیر را ملاحظه نمایید:

خرید فلزیاب ، خرید گنج یاب ، تعمیر فلزیاب  ،

خرید و فروش فلزیاب تصویری ، خرید و فروش فلزیاب 

همچنین از طریق راه های زیر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کارشناس خرید و فروش فلزیاب تلگرام

 

 

اینستاگرام فلزیاب غرب

درباره شریف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *