کوزه در گنج یابی و دفینه یابی

کوزه در گنج یابی و دفینه یابی

کوزه در گنج یابی و دفینه یابی : در گذشته از کوزه ها برای نگه داری آب و گاها غذا استفاده میشده است. در برخی دوره ها هم برای نگه داری دفینه و اشیا زینتی در قبر ها مورد استفاده قرار میرگرفته است. از کوزه های بزرگ هم برای مدفون کردن اجساد استفاده میشده است. البته باید به این نکته توجه کنید که در هر دوره زمانی کاربرد کوزه مفهوم خاص خود را داشته است.

کوزه در گنج یابی و دفینه یابی

آیا علامت کوزه در گنج یابی نشانه دفینه است؟

از کوزه ها برای نشان دادن و علامت گذاری مسیر دفینه استفاده میشده است. روش علامتگذاری در برخی موارد به این صورت بوده است که در بالای هدف و در مسیر سه کوزه خالی را قرار میدادند. تا قردی که به دنبال دفینه است گمراه شود. البته در طی مسیر معمولا ۲ الی ۳ متر بالاتر از دفینه کوزه های شکسته را در مسیر قرار میدادند.

گاهی نقشه و راهنما برای رسیدن به دفینه را بر روی کوزه ها حکاکی میکردند. گاهی هم نقشه را بر روی پوست دباغی شده حک میکردند و آن را در داخل کوزه مهر و موم شده قرارمیدادند . در برخی موارد هم دیده شده تله و شجره نامه صاحب اموال را روی پوست حک میکردند و در داخل کوزه قرار میدادند.

 

حالت های مختلف پیدا شدن کوزه در گنج یابی و دفینه یابی :

  • کوزه های خالی، که دهانشان به پایین و یا بالا نگاه می کند. و ادامه مسیر را نشان میدهند.
  • کوزه ها ممکن است به صورت خوابیده باشند. که در این حالت سر کوزه در حال نشان دادن محل دفینه است.
  • ممکن است شما با کوزه ها در مزارع و زمین هموار برخورد بکنید که داخل آن ماسه الک شده تکه آهن و یا استخوان باشد. این نوع کوزه ها بیشتر نماینگر قبر هستتد.
  • معمولا دو کوزه نشانگر تومولوس است. و اشیا داخل کوزه نشاندهنده مقام و منصب فرد دفن شده باشد.

 

نکته مهم : حتما به این نکته توجه کنید که همیشه کوزه ها نشانه دفینه نیستند. زیرا همانطور که در بالا اشاره شد از کوزه ها برای نگه داری اب و غذا نیز استفاده میشده است.

 

خدمات پس از فروش شرکت فلزیاب غرب :

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن دستگاه حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که دستگاه را از آن خرید می کنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید دستگاه خود را ارتقا دهید .

شماره تلفن جهت مشاوره رایگان خرید و فروش فلزیاب 

۰۹۳۰۳۵۸۰۰۸۰  – ۰۹۳۸۳۰۰۸۵۳۸

همچنین لینک های زیر را ملاحظه نمایید:

خرید فلزیاب ، خرید گنج یاب ، تعمیر فلزیاب  ،

خرید و فروش فلزیاب تصویری ، خرید و فروش فلزیاب 

همچنین از طریق راه های زیر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کارشناس خرید و فروش فلزیاب تلگرام

 

 

اینستاگرام فلزیاب غرب

درباره شریف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *